گسترش اینترنت اشیا در صنعت (شهرهای هوشمند)

اینترنت اشیا در صنعت

شهر های هوشمند:

نظارت هوشمند ،حمل و نقل امن و خودکار ،سیستم های مدیریت مصرف انرژی دقیق و نظارت بر محیط زیست،نمونه هایی از برنامه های حوزه  اینترنت اشیاء در زمینه شهر های هوشمند هستند.

شهر های هوشمند راه حل های واقعی و قابل توجهی  را برای عوارض ناشی از افزایش جمعیت و آلودگی و زیرساخت های ضعیف و کمبود عرضه انرژی  ارائه می دهد. در اینجا به ارائه  چند نمونه از دستگا ه های IOT  موجود در محل های کار در شهرهای هوشمند خواهیم پرداخت.

اینترنت اشیا در صنعت2

سیستم زباله هوشمند و سیستم بازیافتی Bigbelly یک سیستم  مدیریت زباله است .به طور کاملا مدولار ،Bigbelly قابلیت جمع آوری داده های تاریخی در زمان واقعی  را از طریق یک سرویس  مبتنی بر ابر فراهم میکند. این روند به جلوگیری از سر ریزها کمک می کند و از طریق فرستادن  اعلان  به مرکز های مدیریت زباله میتواند به ایجاد شهر پاک و تمیز کمک کند.

اینترنت اشیا در صنعت3

 CitySense یک سیستم کنترل روشنایی هوشمند و بی سیم است که بر اساس تکنولوژی تشخیص حضور اختراع شده است.با ویژگی هایی مانند نورپردازی انطباقی ، صرفه جویی در روشنایی چراغ های خیابا ن ها بر اساس حضور اتومبیل ها و عابرین پیاده ،به صرف جویی در مصرف برق کمک  میکند.این دستگاه به اندازه کافی هوشمند است که تداخل هایی مانند حیوانات و درختان را نیز فیلتر کند.

اینترنت اشیا در صنعت 3

Libelium  یک راهکار جدید پارکینگ هوشمند برای شهر های هوشمند راه اندازی کرده است که به شهروندان در پیدا کردن نقاط پارکینگ موجود کمک بسیاری کرده است.دستگاه پارکینگ جدید LoRaWAN و Sigfox دارای اندازه کوچکتر ،دقت بالاتر و زمان تشخیص سریعتر می باشند که باعث کاهش هزینه  های نصب شده می شود.

بهداشت:

اینترنت اشیا در صنعت4

UroSense یک راه حل ارائه شده هوشمند ارائه شده توسط Future Path Medical است.این دستگاه به طور اتوماتیک دمای کلی بدن و مقدار ادرار خروجی بیمار را اندازه گیری میکند.نظارت هوشمندانه  بر این علائم  ،به جلوگیری از عفونت ها در هنگام شروع فرآیند درمان بیماری هایی مانند دیابت و سرطان پروستات  و بیماری های قلبی  کمک بسیاری کرده است.UroSense می تواند  به طور هوشمند به برقراری ارتباط و فرستادن داده ها  با مراکز پرستاری مربوطه بپردازد.

اینترنت اشیا در صنعت5

فیلیپس(philips) یکی از غول های فناوری  است که از فرصت های اینترنت اشیاء موجود برای کسب و کار به طور کامل استفاده می کند.خدمات درمان دارویی یکی از موفق ترین برنامه های سلامت اینترنت اشیاء  از فیلیپس است.تمرکز بر روی بیماران سالمند برای کنترل دوز دارو نیز نمونه ای از برنامه های موفق است،که زمان و دور مصرف دارو به صورت اتوماتیک اعلام می شود.

بخش کشاورزی

پروژه phenonet برای کمک به کشاورزان برای نظارت از راه دور بر اطلاعات حیاتی مانند رطوبت ،درجه حرارت هوا و کیفیت خاک با استفاده از سنسورها است.این پروژه به کشاورزان کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود ببخشند ،طرح آبیاری کارآمدتری را انجام دهند و پیش بینی لازم برای برداشت را نیز به خوبی انجام دهند.این تکنولوژی همچنین به متخصصان زیست شناسی برای بررسی اثرات ژنوم و جانوران بسیار ریز در تولید محصول ،کمک میکند.

اینترنت اشیا در صنعت 6

پروژه CleanGrow مستقر در ایرلند،با استفاده از یک سیستم سنسور از طریق یک نانولوله کربنی، قادر به کنترل مواد مغذی محصولات است.این اطلاعات به کشاورزان کمک میکند تا میزان رشد و بلوغ محصولات یا رنگ آنها را تغییر دهند.در مقایسه با دستگاه های معمول آنالوگ ،این دستگاه سنسور نانولولهCleanGrow مقدار و حضور یون ها را در بخش تولید محصول به منظور بهینه سازی کیفیت تشخیص می دهد.

 حمل و نقل:

اینترنت اشیاء در حال ساختن ماشین های هوشمند که به طور خودکار رانندگی کنند ،است.پیشروان صنعت خودرو از قبیل Ford,BMW و GM و تازه واردان در فضای خودرو مانند گوگل یا Local Motors وUberبه اعلام و استفاده از فناوری های نوآورانه  برای پشتیبانی از سیستم عامل های متصل به ماشین ارئه داده اند.این پروژه های اینترنت اشیاء در حوزه ی خودرو،وعده ی نجات جان انسان ها و کاهش آلودگی هوا و آسان تر کردن حمل و نقل بدون نیاز زیاد برای رفت و آمد را در سراسر جهان داده است.

اینترنت اشیا در صنعت7

راه آهن یکی دیگر از مناطق بالقوه برای اینترنت اشیاء است.به عنوان مثال  آخرین ژنراتور GE Evolution  سری چهارم لوکوموتیو با 250 سنسور،توانایی اندازه گیری 150000داده را در هر دقیقه دارد.این داده ها همراه با دیگر جریان های داده ئرئدی از محیط زیست و سیستم عامل همراه با تجزیه  و تحلیل،به پیش بینی رویداد هایی که ممکن است در چندین منطقه بحرانیمانند مناطق ایمنی، ایجاد شود می پردازد و با این روش می تواند به افزایش طول عمر تجهیزات کمک شایانی کند.

برنامه های کاربردی صنعتی برای اینترنت اشیاء:

اتوماسیون صنعتی یکی از کاربردی ترین و برجسته ترین حوزه های اینترنت اشیاء است. زیر ساخت اینترنت اشیاء همراه با شبکه های حسگرپیشرفته و اتصال بی سیم ،سخت افزارهای نوآورانه و ارتباطات ماشین به ماشین ،به طور کامل فرآیند اتوماسیون معمول را به شیوه ی اکنون در صنعت تبدیل کرده است.راه کار های اتوماسیون اینترنت اشیاء برای صنعت، در بازار در نام های بزرگ مانند NEC  و زیمنس و امرسون و Honeywell وجود دارند.

اینترنت اشیا در صنعت 8

در صنعت ساخت و ساز،کیفیت ساخت بتن بسیار حائز اهمیت است.جمع کننده داده جاسازی شده ،یا EDC از ساختار هوشمند ،با سنسورهای جاسازی شده در بتن در طول فرآیند بتن ریزی کار می کند.به این ترتیب سنسورها بخش دائمی از ساختار می شوند.آنها به طور خودکار و مستقیم ،اطلاعات مربوط به قدرت و کیفیت بتن را به ایستگاه هوشمند سازه انتقال می دهند.

اینترنت اشیا صنعت 8

اندازه گیری پیشرفته وعده داده شده است تا مصرف و مدیریت انرژی را برای همه آسان تر کند. Landis+Gyr طیف گسترده ای از محصولات مدیریت انرژی را ارائه داده است، مانند راه حل اندازه گیری هوشمند  که به مصرف کنندگان کمک میکند که نیازهای انرژی خود را درک کنند  و با توجه به نیازها ،به مدیریت مصرف بپردازند.شما میتوانید تغییر بازاریابی دیجیتال را توسط اینترنت اشیا را در مقالعه دیگر ما را به عنوان”چگونگی تغییر بازریابی دیجیتال را توسط اینترنت اشیا” را در ادامه مطالعه فرمایید

 

2 دیدگاه ها

  1. […] آینده در خط مقدم مشکلات مدیریت محیط زیستی قرار خواهند گرفت و به روشی نوین برای حفاظت از انرژی و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *