دپارتمان اینترنت اشیا

اینترنت اشیا ، مفهوم فناوری آینده

اینترنت اشیا در واقع شبکه‌ای از اشیا هستند که می‌توانند (با کمک کامپیوتر و از طریق ارتباطات اینترنتی) با سایر اشیا ارتباط برقرار کنند. “اشیا” می‌‌تواند شامل هر چیزی باشد که قابلیت جمع آوری داده‌‌ها، کنترل شدن و یا ارتباط از راه دور را داشته باشد. چنین سیستم‌هایی توانایی‌‌های بالقوۀ زیادی در ایجاد تغییرات اساسی در خانه‌‌ها، محل‌‌های اجتماع، شرکت‌‌ها و حتی شهرها و بخش‌‌های مختلف اقتصادی در سطوح داخلی و بین‌المللی برای هر کشور دارند. تحلیل‌گران اقتصادی، پیش بینی کرده‌اند این فناوری، سهم قابل توجهی را در رشد اقتصادی دهه آینده خواهد داشت. همچنین براساس نظر کارشناسان این حوزه در آینده نزدیک بخش‌های کشاورزی، انرژی، مدیریت دولتی، بهداشت و درمان، تولید و صنعت و حمل و نقل خواه‌ناخواه متاثر از این فناوری خواهند بود.

فرآیند ارسال داده‌ها در فناوری اینترنت اشیا بدین ترتیب است که به سوژه‌ی مورد نظر یک شناسه‌ی یکتا و یک پروتکل اینترنتی (IP) تعلق می‌گیرد که داده‌های لازم را برای پایگاه داده‌‌ی مربوطه ارسال می‌کند. داده‌هایی که توسط ابزارهای مختلف از قبیل گوشی‌های تلفن همراه و انواع رایانه‌ها و تبلت‌ها قابل مشاهده خواهند بود.

اینترنت-اشیا -مفهوم فناوری آینده

آمارها و پیش بینی های جالب درباره اینترنت اشیا

در زیر آمارهای جالبی از وضعیت فعلی و همچنین آینده بسیار روشن اینترنت اشیا به شما ارائه می دهیم. با مطالعه این آمار قطعا به این نتیجه خواهید رسید که آینده متعلق به فناوری اینترنت اشیا و محصولات مرتبط با آن است. پس با شرکت بهین مبتکران ایده ارائه دهنده خدمات مرتبط با فناوری اینترنت اشیاء همراه شوید.
  1. در سال ۲۰۱۸ حدود ۵ میلیارد دلار در بازار اینترنت اشیا هزینه خواهد شد. این مقدار یک رشد ۱۴٫۶ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۷ که در آن ۶۷۴ میلیارد دلار هزینه شده بود نشان می دهد.
  2. پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰ درآمد سالانه فروشندگان سخت افزار، نرم افزار و خدمات اینترنت اشیا در سراسر جهان به ۴۵۰ میلیارد دلار برسد.
  3. تخمین زده شده است که در هر ثانیه ۱۲۷ دستگاه جدید به اینترنت متصل می شود. بر همین اساس پیش بینی شده است که تاثیر اقتصاد سالانه اینترنت اشیا از ۳٫۹ تریلیون دلار فعلی به ۱۱٫۱ تریلیون دلار دزر سال ۲۰۲۵ برسد.
  4. بر اساس برآوردها تا سال ۲۰۲۰ به ازای هر نفر ۳٫۴ وسیله متصل به اینترنت خواهیم داشت. با این روند تا سال ۲۰۲۵ تعداد دستگاه های متصل به یکدیگر به ۷۵ میلیارد دستگاه خواهد رسید.
  5. انتظار می رود که طی یک دوره ۶ ساله، شهرهای هوشمند بیشترین رشد را در بازار اینترنت اشیا داشته باشند.
  6. بر اساس پیش بینی ها انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۸۰ درصد از ارائه دهندگان خدمات درمانی از فناوری های جدیدی همچون اینترنت اشیا و بیگ دیتا (big data) برای بهبود خدمات خود استفاده خواهند کرد.
  7. تا سال ۲۰۲۴ ارزش بازار ابزارهای متصل به یکدیگر در بخش بهداشت و درمان به ۳۶ میلیارد دلار خواهد رسید.

از این آمارها به چه نتیجه ای می رسیم؟

این تنها بخش کوچکی از آمارها و پیش بینی های صورت گرفته در خصوص آینده IOT در جهان است. همچنین باید این نکته را در نظر داشت که این آمارها و پیش بینی ها مدام در حال تغییر هستند. اما روند کلی چنین آمارهایی نشان از رشد بازار اینترنت اشیا در حوزه های مختلف خدماتی، صنعتی و اقتصادی دارد.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در خصوص مواردی که در بالا ذکر شد، پیش بینی ههای دیگری نیز شده است. به عنوان مثال در برآوردی دیگر پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰ به ازای هر نفر ۵٫۱ وسیله متصل به اینترنت خواهیم داشت. اما با وجود تمام این تفاوت ها در پیش بینی های صورت گرفته، همه چیز نشان از رشد گسترده و چشم گیر اینترنت اشیا در آینده بسیار نزدیک دارد. البته با وجود اینکه ما از رشد در آینده نزدیک میگوییم، باید توجه کرد که در حال حاضر نیز میزان سرمایه گذاری و بهره برداری از کاربردهای اینترنت اشیا بسیار گسترده است.

آیا میخواهید درباره اینترنت اشیا و امکاناتی که به رشد کسب و کار شما می دهد بیشتر بدانید؟

در زیر آمارهای جالبی از وضعیت فعلی و همچنین آینده بسیار روشن اینترنت اشیا به شما ارائه می دهیم. با مطالعه این آمار قطعا به این نتیجه خواهید رسید که آینده متعلق به فناوری اینترنت اشیا و محصولات مرتبط با آن است. پس با شرکت بهین مبتکران ایده ارائه دهنده خدمات مرتبط با فناوری اینترنت اشیاء همراه شوید.

در چه صنعتی فعال هستید؟ صنعت ساختمان، کشاورزی و دامداری یا صنایع دیگر؟ اگر در صنعت ساختمان فعال هستید کارشناسان ما می توانند به شما بهترین راه حل های ممکن برای هوشمند سازی ساختمان را ارائه بدهند. شرکت بهین مبتکران ایده با بهره گیری از محصولات معتبرترین برندهای جهان و دانش فنی کارشناسان خود، خدمات ساختمان و خانه هوشمند را بر اساس پروتکل هایی نظیر KNX , Zwave , Bacnet ارائه می دهد.

آیا شما در صنعت کشاورزی و دامداری فعال هستید؟ کارشناسان ما با شناخت نیازهای مهمی که در صنعت کشاورزی است به شما راهکارهای نوین مزرعه هوشمند و گلخانه هوشمند را ارائه می دهند.

اگر تمایل دارید از اینترنت اشیا و امکانات گسترده و فراوان آن در کسب و کار خود استفاده کنید، کافی است با شرکت بهین مبتکران ایده تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

اینترنت اشیا چگونه کار می‌کند؟

به‌دنبال افزایش چشمگیر ابزارهای هوشمند در دنیای فناوری، در آینده تقریبا همه چیزها به همدیگر متصل خواهند شد.
از یخچالی گرفته که به شما یادآوری می‌کند تاریخ انقضا خوراکی داخل آن در حال سپری شدن است تا شهر هوشمند که هزاران جریان داده‌ای مختلف به صورت همزمان گردآوری و پردازش می شوند ،
تا ترافیک خودروها روانتر، مصرف آب بهینه تر و منابع اقتصادی‌تر مصرف شوند.

موسسه بین المللی داده (International Data Corporation) در گزارشی اعلام کرده است که اکنون کارخانه‌ها و کارگاه های تولیدی تشنه فناوری های اینترنت اشیا هستند،
چرا که آن‌ها به دنبال افزایش کارآیی و ارتباطات بیشتر هستند.

کشاورزی هوشمند

کشاورزی هوشمند

یکی از مسائلی که اکثر صاحبان گلخانه با آن مواجه هستند انتقال محصولات خود از محلی به محل دیگر است.
گروه ما قادر به همکاری با آنها از طریق طراحی و برنامه ریزی یک اتوماسیون دقیق و منحصر به فرد برای عملی شدن ایده های این دسته از تولیدکنندگان است.
اینترنت اشیاء

شهر هوشمند

در شهرهای که براساس زیرساخت‌های زندگی الکترونیک طراحی می‌شود نیازهای افراد به روشی هوشمندانه و با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا تامین می شود.
محیط زندگی هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند، زندگی هوشمند و از همه مهم تر شهروندان هوشمند از معیارهای اصلی شهرهای هوشمند آینده است.
خطوط تولید هوشمند

هوشمند سازی خط تولید

کارخانجات تولیدی اکثرا در بخش های مختلف از نرم افزارها و سیستم های مختلف استفاده می کنند و جزیره ای بودن این اطلاعات و درخواست گزارشات مدیریت ارشد از سرپرستان و کارشناسان مختلف باعث می‌شود تا در بیشتر مواقع مدیریت ارشد در صفی از فرایندها برای دریافت گزارشات قبلی خود قرار می‌گیرد و همواره گزارشاتی که تهیه می‌گردد گذشته نگر بوده و برای تصمیم گیری‌های منطقی، دیر و رخداد، اتفاق افتاده است.

بهین مبتکران ایده را در تلگرام دنبال کنید