خانه هوشمند در اصفهان

خانه هوشمند چیست؟

به نظر می‌رسد که این روزها همه درباره خانه های هوشمند صحبت می‌کنند. تعجبی هم ندارد، چرا که در این خانه ها راه حل های جدید خانگی به همراه راه ‌هایی برای بهبود کیفیت زندگی ما جمع شده اند تا امنیت بیشتری را ارائه دهند، زمان ارزشمند ما را ذخیره کنند و علاوه بر این ها هزینه‌ های مصرف انرژی را  نیز کاهش دهند، اما توسعه سریع این فن‌آوری‌های جدید باعث شده تا برخی بپرسند که دقیقا یک خانه هوشمند چیست؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم خانه هوشمند درواقع خانه ای است که در آن وسایل چند رسانه‌ای و خانگی با کاربر خود تعامل دارند و می‌توانند از راه دور کنترل شوند. فن‌آوری خانگی هوشمند وظایف روزمره را به عهده می گیرد، در حالی که تنظیمات لوازم خانگی مانند گرمایش، روشنایی و بلند گو را می توان به سرعت از طریق کامپیوتر و یا گوشی هوشمند با توجه به  اولویت‌ های فردی تنظیم کرد. دستگاه ‌های به کار برده شده در خانه های هوشمند توسط WLAN و بلوتوث، نه تنها می‌توانند اطلاعات را دریافت کنند بلکه می‌توانند اطلاعات لازم را نیز ارسال کرده و در نتیجه با کاربر خود ارتباط برقرار کنند.

واژه خانه هوشمند اولین بار توسط انجمن سازندگان خانه آمریکا در سال ۱۹۸۴ ابداع شد. در اوایل دهه ۱۹۹۰ تمرکز جدیدی در ترکیب زندگی روزمره با تکنولوژی به همراه علم اینترنت اشیا، برای بهبود زندگی سالمندان وجود داشت. در این اواخر نیز لوازم خانگی، کامپیوترها و علم رباتیک در بسیاری از محصولات با یکدیگر ترکیب شدند تا آن‌ها را باهوش‌ تر کنند و در نتیجه زندگی راحت تری را برای همه افراد به وجود آورند.

خانه هوشمند چیست ؟
راه‌-حل‌های-خانه-هوشمند-برای-بهبود-زندگی-روزمره

راه‌ حل‌های خانه هوشمند برای بهبود زندگی روزمره

فن‌آوری های خانه هوشمند شامل تعداد بی شماری از محصولات توسعه ‌یافته می شود که به دنبال ارائه ی استانداردهای جدید برای جنبه های مختلف زندگی هستند. این بدان معنی است که راه‌حل‌های جدیدی برای بسیاری از مشکلات روزمره وجود دارد. بیایید یک روز زندگی در خانه هوشمند را تصور کنیم ، با شروع روز، نوآوری‌های به وجود آمده در ساعت هشدار با کارکرد خانگی هوشمند، شما را با یک طلوع شبیه ‌سازی شده بیدار می‌کند و گرما، نور و موسیقی را به داخل خانه می‌آورد و به شما می‌گوید با توجه به شرایط ترافیکی و دیگر  شرایط چه زمانی برای خروج از خانه مناسب است.

هنگام ورود به حمام، موسیقی یا اخبار به آرامی پخش می‌شود تا به شما کمک کند نشاط بیشتری پیدا کنید و حتی یک پادری هوشمند می تواند، وزن، ضربان و چربی بدن شما را اندازه‌گیری ‌کند. قهوه ساز به طور خودکار بعد از این که میزان شیر و  قهوه ی مورد نظر خود را توسط یک اپلیکیشن مشخص کردید، فنجان قهوه شما را آماده می کند و به محض اینکه شما خانه را ترک کنید، ترموستات به طور اتوماتیک دمای هوا را کاهش می‌دهد و تنها زمانی شروع به بالا رفتن می‌کند که یکی از ساکنان خانه به آنجا نزدیک ‌شود.

در حالی که شما در خارج از خانه مشغول به کار هستید، لوازم خانگی در خانه هوشمند شما کار خود را تقریبا به طور کامل انجام می‌دهند، بنابراین شستن لباس‌ها به طور خودکار انجام می شود و به گل ها و حیوانات خانگی شما رسیدگی خواهد شد. وقتی به خانه رسیدید، سیستم‌های قفل هوشمند به شما اجازه می‌دهند از گوشی هوشمند خود برای باز کردن در از طریق بلوتوث استفاده کنید، به این معنی که هیچ کلید دیگری مورد نیاز نیست. در هنگام استراحت در منزل، می‌توانید از یک اپلیکیشن یا فرمان صدا برای انتخاب فهرست پخش مورد علاقه خود و نورپردازی کامل استفاده کنید. در هنگام خواب نیز، به لطف مجموعه ای از سنسورها، تخت‌ها اطلاعات مربوط به مدت، عمق و کیفیت خواب را جمع‌آوری می‌کنند و  تشک با توجه به نیازها و اولویت‌های شخصی در هنگام خواب می تواند محکم‌تر و یا نرم ‌تر شود.

همراه با راحتی بیشتر، خانه‌های هوشمند راه‌حل‌هایی را نیز برای حفاظت از منزلتان در برابر دستبرد ارائه می‌دهند یا آن را در برابر آسیب آب با استفاده از حسگرهای رطوبت ایمن می‌کنند. بسیاری از تحولات در حال حاضر ارزش خود را در زندگی روزمره و نوآوری‌های جدید به اثبات رسانده‌اند، محصولات جدید به طور مداوم توانایی های خانه هوشمند را بیشتر افزایش می‌دهند. باید صبر کنیم و ببینیم چه چیزهای دیگری در آینده  به خانه های هوشمند اضافه خواهد شد.

خانه هوشمند
ویژگی‌های-خانه-هوشمند

ویژگی‌های خانه هوشمند

شما در یک خانه هوشمند می‌توانید تمامی سیستم‌ های امنیتی، یخچال، تلویزیون، ماشین ظرفشویی و دیگر وسایل الکترونیکی و تجهیزات را از راه دور و طریق از یک وسیله واحد کنترل کنید. در واقع  هر چقدر  وسایل بیشتری به فن‌آوری‌های بی‌سیم متصل می‌شوند، ویژگی‌های بیشتری به خانه های هوشمند اضافه می شود. برخی از متداول‌ترین، فن‌آوری‌های خانه های هوشمند امروزی، عبارتند از :

  • قفل‌های در اتوماتیک و سیستم‌ های امنیتی: اینها می‌توانند با یک گوشی هوشمند و دیگر دستگاه‌ های الکترونیکی کنترل شوند.
  • کنترل‌های مربوط به دما و تهویه
  • دستگاه‌های پایش مصرف انرژی
  • سیستم‌ های سرگرمی
  • سیستم‌ های روشنایی هوشمند
  • لوازم خانگی هوشمند
  • سیستم‌های نظارت بر گل ها و حیوانات خانگی

خانه هوشمند در اصفهان

همیشه در هنگام هزینه کردن برای هر موردی در زندگی، در ابتدا به تحقیق و پرس و جوی فراوان راجع به آن مقوله می پردازیم و سپس اقدام به صرف هزینه می نمائیم. با توجه به مطالبی که تاکنون گفته شد  از آنجایی که یکی از دستاوردهای خانه های هوشمند راحتی و امنیت می باشد بسیار مهم است که محصولات و تجهیزات به کار رفته در ساخت اینگونه خانه ها از بهترین و قابل اطمینان ترین محصولات تولید شده در دنیا باشد که سبب اطمینان خاطر ما از کیفیت بالای خدمات ارائه شده گردد.

یکی از بهترین شرکتهای پیشرو در ارائه انواع خدمات دیجیتال و مدرن مناسب سبک زندگی امروز شرکت بهین مبتکران ایده می باشد، که در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمود و تا به امروز تجارب فراوانی را در زمینه ساخت و تجهیز خانه هوشمند در اصفهان بدست آورده است و هم اکنون قادر می باشد به کمک این پیشینه پر و ارزشمند، در سراسر ایران در ساخت و تجهیز ساختمان های هوشمند به ارائه خدمات و مشاوره به مشتریان خود بپردازد.

شرکت بهین مبتکران ایده با بهره گیری از تیم قدرتمند و با تجربه در زمینه خدمات ای تی و ساختمان هوشمند و با همکاری با معتبرترین برندهای شناخته شده جهانی، که پیشرو در ساخت و ارائه ماژول های ساختمانهای هوشمند در کل دنیا می باشند توانسته سطح قابل قبولی در کیفیت خدمات خود در حد استاندارهای جهانی ارائه نماید. این برندها شامل اشنایدر آلمان، زنیو، زیپاتو و برند ABB می باشند که هرکدام به تنهایی وزنه ی سنگینی در صنعت و تجهیزات ساختمانهای هوشمند در دنیا محسوب می گردند.

ویژگی های تاریخی شهر گنبدهای فیروزه ای و ساخت خانه هوشمند در اصفهان

شهر زیبای اصفهان از دیرباز تا کنون به عنوان مهد تمدن و فرهنگ اسلامی شناخته می شده و آثار تاریخی زیبا، منحصربه فرد و فاخر آن نمادی از ذوق، سلیقه و دانش فنی مردمان این دیار می باشد که در هر دوره از تاریخ به دنبال بهترین و چشم نوازترین و مستحکم ترین بناها و صنایع بوده اند لذا این ویژگی منحصر به فرد مردمان این شهر در طول تاریخ نسل به نسل حفظ گردیده تا به امروز و نسل جدید ادامه پیدا کرده است. همین امر موجب گردیده مردم اصفهان بیش از هموطنان سایر شهرهای کشور، از مقوله خانه هوشمند در اصفهان استقبال کنند و همین امر شرکت بهین مبتکران ایده را برآن داشت تا با عزمی راسخ و بدست آوردن دانشی غنی برای این امر مهم همت گمارد.

خانه هوشمند در اصفهان