اینترنت اشیا از دریچه نرم افزار

نرم افزار

AllJoyn

پروژه رایگانی با چارچوب نرم افزار جهانی‌ و مجموعه ای از خدمات سیستم است که قابلیت همکاری بین تولیدات متصل به اینترنت و اپلیکیشن‌های بین تولید کنندگان را فعال می‌کند تا شبکه‌های بهینه و پویایی به منظور تولیداتی – خانگی ، مرتبط با خودرو ها، کسب و کار- ایجاد کند که بتواند از راههای جدید، کارآمد، و هیجان انگیزی که کاربران را درگیر و خوشحال می‌کند با هم تامل کنند.

OpenAlerts

نرم افزار رایگان و متن بازی است تا از راه دور حسگرهای روی شبکه‌های IP را نظارت و کنترل کند. با اپن آلرت میتوانید از طریق مرورگر وب حسگر‌ها را پیکر بندی، کنترل و نظارت کنید، ایمیل و  پیام‌های متنی هشدار را دریافت کنید و بر اساس شرایط حسگر‌ها دستورهای کنترلی ایجاد کنید.

IoT Toolkit

یه پروژه متن بازی است تا ابزارهایی برای ساخت  گیت وی های  اینترنت اشیا با پروتکل چند جانبه و سرویس گیت وای را توسعه میدهد که همکاری افقی بین چندین پروتکل مختلف و خدمات کلود را فراهم می‌کند. این پروژه شامل ای پی‌ آ‌‌‌ی شی‌ هوشمند، سرویس گیت وی و ابزارهای مرتبط میشود..

سیستم شی‌: things system

کنترل اشیا را در دست می‌گیرد . زندگی‌ شما و خانه‌تان از یک کامپیوتر به اینترنت اشیا منتقل میشود. از میزها به حباب چراغها میرود، از حسگر به بسته‌های رسانه میرود ،هر کسی‌ اینترنت خودش را دارد. امروزه شما باید برای چیز‌هایتان بجنگید. آنها با هم حرف نمیزنند، اپلیکیشن‌ها کار نمیکنند، هم چیز به هم ریخته و گیج کننده است.

راه حل ما: سیستم اشیا- متن باز و رایگان است، با هر چیزی صحبت می‌کنید ، میتوانید در سیستم تغیراتی‌ بوجود آورید،ای پی‌ آی بازی‌ دارد. در نهایت با سیستم اشیا  میتوانید کنترل چیز‌هایتان را در دست بگیرید..

نیتروژن:

پلتفرمی است برای ساخت دستگاهایی متصل به اینترنت و اپلیکیشن‌هایی‌ که از آنها استفاده می‌کنید. نیتروژن تایید  ، مجوز   ، ثبت رویداد، پیشبینی‌ ادوات دستگاهها ، خدمات اکتشاف و قالب فرستادن پیام زمان حقیقی‌ را فراهم می‌سازد به طوری که بتوانید بر روی دستگاه و اپپلیکیشنتان تمرکز کنید. همه با یک پلتفرم توسعه سازگار است که همه جا جاوا اسکریپت را پشتیبانی‌ می‌کند.

Argot

نرم‌افزار Toolkit است که به سازندگان اجازه میدهدبه سرعت  زبان‌های مورد نیاز برای به حقیقت تبدیل کردن اینترنت شیا را بسازد.

از مفهوم یک لغات نامه ابر داده جم و جور توسعه پذیر استفاده می‌کند که میتواند بر روی کوچک‌ترین دستگاه‌ها تعبیه شود.

Dat

ابتکار عمل جدیدی است و در پی‌ آن‌ است که کشش فعالیت داده باز را از طریق فراهم کردن ابزار بهتری برای همیاری ، افزایش دهد: همگام سازی خودکار و به روزرسانی مجموعه کّل داده ( یا زیرمجموعه ها)

– مجموع‌های داده میتواند خیلی‌ بزرگ باشند ( شامل میلیارد‌ها آیتم شوند) یا به طور مکرر به روز رسانی شوند( داده‌های زمان حقیقی‌)

– همگام سازی و تبدیل پلاگین API تا Dat را به هر پایگاه داده موجودی یا هر قالبی متصل کند.

– با در نظرگرفتن کارهای خودکار و غیر متمرکز ساخت شده  است.

اکوسیستم شریک::

برگ کلود: برگ کلود راحت‌ترین راه است برای نمونه سازی و تولید محصولات متصل به اینترنت برای خانه‌ها یا محل کار. کاملا برای یک نمونه اولیه به عنوان پایه اصلی‌ پروژه بعدی کیک استارتر شما و در نهایت به عنوان پلتفرمی قدرتمند برای محصولاتتان وقتی‌ به بازار می‌روید مناسب است. پهنای باند کم آن ، کم مصرف است و از مزیت پیکربندی اتصال و اجرا برخوردار است. برگ کلود برای محصولاتی که مستقیما با وب سایت در ارتباط ا‌‌ند مناسب است. برای دستگاه‌های جانبی موبایل‌های هوشمند بلوتوث ۴ را  و برای رسانه سیال  وای‌فای را پیشنهاد می‌کنیم. تمام محصولات  برگ کلود با یک یا چند حساب کاربری مرتبط هستند ، و از همان تجربه اشتراک گذاری ، کنترل و پیکربندی کاربر که ما برای چاپگر کوچک  ایجاد کردیم استفاد می‌کند.

Iotos

یوتس باعث می شود اشیا با یک اتصال پیوسته ودایمی به سرور اشیا که در همه دنیا قابل دسترس است وصل شود که می تواند یا از قابلیت بی سیم اشیا استفاده کند یا با تلفیق با دستگاه رابط ما به نام NIO  این کار را انجام دهد.

بعد از ثبت شماره سریال شی و تنظیم آن برای وصل شدن به وای فای می توانید توسط ارسال و دریافت بسته های Json با استفاده از API   عمومی ما می توانید به آن دسترسی پیدا کنید و آن را کنترل کنید.

کاربران معمولی  با استفاده از یک اپلیکیشن  یا از طریق وب سایتمان می توانند با اشیا ارتباط برقرار کنند.

 

Electric Imp

مادول سخت افزاری قدرتمند اما کوچکی است که آی ام پی او اس را اجرا می کند.

سیستم اجرایی ما پایه و اساسی‌ برای ساخت ویژگی‌‌های پیشرفته و خدماتی برای دستگاه شما فراهم میسازد و با آی ام پی‌ کلود کار می‌کند که اتصال بی‌ نقص و امنی‌ برای دستگاهتان به نرم افزار ، خدمات شخص ثالث و سرور‌های خارجی‌ فراهم می‌کند.

 

Carriots

یک برنامه کاربردی میزبانی وب و پلتفرم توسعه است که به طور خاص برای پروژه‌های مربوط به اینترنت اشیا و ماشین به ماشین طراحی شده است. ما میتوانیم داده‌ها را از اشیا متصل به اینترنت جمع آوری کنیم ، آن‌ را ذخیره کنیم و برنامه‌های قدرتمندی را با چند خط Groovy code  ایجاد کنیم. شما به راحتی‌ میتوانید برنامه خود را به سیستم‌های ای تی خارجی‌ از طریق API های قدرتمند ما، سرویس‌های وب سایت ما، و یک محیط  میزبانی که نیاز نیست از دستانتان استفاده کنید تلفیق می‌کند که به صورت خودکار مقیاس گذاری می‌کند که پاسخگوی هر تقاضایی می‌باشد ،چه شما در حال رساندن خدمات به چند دستگاه یا چندین میلیون دستگاه باشید.

 

Real time .io

فراساختاری برای زمان حقیقی‌ اینترنت اشیا است.

 

Kynetx

با استفاده از kynetx شما به راحتی‌ میتوانید برنامه‌هایی‌ را که رویداد‌ها و زمینه کاربر را دنبال میکنند، منابع مختلفی‌ داده رای در یک URL انجام دهید. به دلیل اینکه اپلیکیشن شما بر اساس کلود است وقتی کدتان را به روز رسانی کنید هر کاربری تغییر را فورا می‌بیند.

 

میان افزار

proSyst

متصل کننده اینترنت اشیا است. ما از میان افزار استفاده می‌کنیم تا چیز‌ها و دستگاه‌های متصل را هوشمند سازیم و نو آوری‌های با ارزشی داشته باشیم.

Mundo core

میان افزار ارتباطی‌ Mundo core به طور ویژه برای احتیاجات موبایل و سیستم‌های فراگیر طراحی‌ شده است. Mundo core بر اساس یک ریز هسته طراحی شده، تنظیم مجدد پویا را پشتیبانی‌ می‌کند و مجموعه‌ای از تعدادی ‌API برای زبان‌های مختلف برنامه ریزی (جاوا ، C++، python ) بر روی دستگاه‌های مختلفی‌ فراهم میسازد. مدل معماری بر روی نیاز به اتصال به زبان مناسب، انتزاع‌های مختلف ارتباطی‌ ( انتشار/ اشتراک ، توزیع شی‌ محاسباتی و جریان) ، همپوشانی‌های همتا به همتا ، پروتکل‌های مختلف انتقال، پروتکل‌های مختلف درخواست ، و کشف خود کار همتا ( جفت) متمرکز است.

Gaia

Gaia تمام عملکرد‌های یک سیستم عامل را به فضای فیزیکی میاورد. عملکردهای معمول شامل رویداد ها، سیگنال ها، فایل سیستم ، امنیت، پردزش‌ها ، گروه‌های پردازشی و غیره می‌باشد.Gaia مفاهیم سیستم عامل معمول را بگونه ای گسترش داده است که شامل آگاهی‌ از محل، دستگاه‌های محاسباتی موبایل و محرک‌هایی‌ مانند قفل درها و کلید‌های چراغها میشود.

Ubiware

اجازه ساخت سیستم‌های پیچیده صنعتی‌ خود مدیریتی را میدهد که از  اجزای توزیع شده ، نا همگن، مشترک و با قابلیت استفاده مجدد تشکیل شده است، مانند، ماشین‌ها و دستگاه‌های  هوشمند،حسگر ها، محرک ها، RFID ها، خدمات وب، اجزای نرم‌افزار و اپلیکیشن ها، انسان‌ها و غیره.

sensorware

چارچوبی که اجازه قابلیت برنامه ریزی آسان مصر و پویای برای شبکه‌های حسگر را میدهد.

( سیستم عامل روبات)ROS

کتابخانه‌ها و ابزاری برای سازندگان فراهم می‌کند که  به آنها کمک می‌کند اپلیکیشن‌های روبات بسازند. انتزاع سخت‌افزاری، راه‌اندازی‌های دستگاه، ، کتابخانه ها، مجسم کنند ها، ارسال پیام، مدیریت بسته، و چیزهای بیشتری را فراهم می‌کند. ROS تحت لیسانس یک مجوز بی‌ اس‌ دی متن باز و رایگانی است.

Sensor Bus

سنسور باس یک لایه میانجی بین شبکه های Geosensor و Web sensor بوجود میاورد تا شکاف مفهومی‌ بین این دو لایه متفاوت که ناشی‌ از پروتکل‌های مختلف مرتبط با  شبکه های کامپیوتری ( استک پروتکل) یا مدل‌های داده‌ها است را ببندد. بنابرین، Sensor Bus تلفیق حسگرهای جدید همچنین خدمات حسگر وب جدید را آسان می‌سازد.

 

منابع: presentation : unified Middle ware for Internet of Things by Honbo Zhou

Research : Smart Semantic Middleware for the Internet of Things

EEML: Extended Envirnoment Markup Language

پروتکلی است برای به اشتراک گذاری داده بین محیط‌های دور پاسخگو  فیزیکی و مجازی. میتواند به جهت آسان سازی ارتباط  بین هر دو محیط‌ استفاده شود.

Sensor ML

OpenGis sensor  مدل رمز گسایی زبان استانداردی است که به مدل‌ها و رمزگشایی‌هایی  اختصاص دارد که چهار چوبی را فراهم می‌کند که در آنها مشخصات هندسی،پویا، و  مشخصات مبنی بر مشاهدات حسگر‌ها و سیستم‌های حسگر میتواند تعریف شود.

Web Sockets

یک فناوری که کانال‌های ارتباطی‌ دو طرفه ، و کاملا دو سویه در یک سوکت پروتکل کنترل انتقال را فراهم می‌کند. طراحی شده تا در مرورگرهای وب و سرورهای وب به کار رود اما میتواند توسط هر مشتری یا اپلیکیشنی استفاده شود. آ‌‌‌ی پی‌ آ‌‌‌ی وب سوکت به وسیله  W3Cاستاندارد شده و پروتکل وب سوکت توسط IETF استاندارد شده. از آنجائی که اتصالات تی‌ ‌ سی‌ پی معمول به پورت‌های غیر ۸۰ به طور مداوم توسط مدیران خارج از محیط خانه ( صفحه اصلی‌) مسدود شده است میتواند به عنوان راهی‌ برای غلبه بر این محدودیت‌ها استفاده شود و قابلیت‌های مشابهی با برخی‌ از پروتکل‌های اضافی برای پردازش فراهم می‌کند در حالی‌ که چندین سرویس وب سوکت را در یک پورت تی‌ سی‌ پی‌ یکپارچه می‌کند.

IBM Message Sight

آی‌بی‌ام مسج سایت شبکه‌های پیام رسانی را با نرخ‌های تراکنش بسیار بالا، مقیاس عظیم، و تاخیر زمانی‌ قابل پیشبینی‌ گسترش میدهد. پیام‌هایی‌ را به لبه سازمانی  می‌رساند تا به اینترنت اشیا گسترده، و با مقیاس پذیری چشمگیری در دستگاهای  که میتواند همزمان به اطلاعات به موقع متصل شوند دسترسی‌ پیدا کنند.

MQTT

پروتکل MQTT مدل‌ پیام رسان انتشار/ اشتراک را به طریق بسیار سبکی فعال میسازد . برای اتصال به مکان‌های بسیار دور که جای کمی‌ نیاز است یا پهنای باند شبکه عالی‌ است مناسب است.

 

Koniki

پروژه Koniki ابزارهایی برای توسعه دهندگان راه حل‌های ماشین به ماشین فراهم می‌کند تا برنامه‌هایی‌ کاربردی ماشین به ماشین خود را توسعه دهند، شبیه سازی ، آزمایش و استفاده کنند.

 

MIHINI

پروژه MIHINI زمان اجرا طبیعی شد کیه در حال اجرا بر روی لینوکس است را ارائه میدهد، که Lua APIسطح بالایی‌ را برای ساخت برنامه‌های کاربردی ماشین به ماشین نشان میدهد

Open Building Information Xchange (oBIX)

تلاش متمرکز رهبران صنعت و انجمن‌ها برای ایجاد یک استانداردXML و خدمات وب برای تسهیل تبادلات بین ساختمان‌های هوشمند، ادغام برنامه کاربردی سازمانی را امکان پذیر میسازد و ادغام سیستم‌های واقعی‌ را بوجود میاورد.

 

Constrained Application Protocol (CoAP)

یک RESTful.( نمایانگر حالت انتقال)  ویژه برای استفاده در شبکه‌های محدود و نود‌هایی‌ برای برنامه‌های کاربردی ماشین به ماشین مانند انرژی هوشمند و ساخت اتماسین به کار میرود.

 

ابزرهای برنامه نویسی بصری:

متن باز و رایگان:

ابزاری بصری برای کابل کشی اینترنت اشیا

Net Lab Tool kit

کشیدن و رها کردن اینترنت اشیا

با تمرکز تجاری/ سازمانی

 

DGLux5

یک راه حل با مقیاس سازمانی برای گسترش برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا

 

Reactive Blocks

ابزاری حرفه ای‌ برای ساختن برنامه‌های کاربردی قوی اینترنت اشیا

 

AT&T Flow Designer

داده اینترنت اشیا خود را به وسیله نمونه سازی، ساخت و میزبانی برنامه‌های کاربردی را با فلو دیزاینر قدرتمند سازید.

 

اضافی:

WoTKit

پلتفرمی به عنوان سرویسی است که اجازه میدهد  چیز‌ها را به وب متصل کنید. این سیستم به عنوان یک حسگر جمع کننده داده ، داشبرد، کنترل از راه دور و ابزار پردازش داده عمل می‌کند. سازندگان ،میتوانند برنامه‌های کاربردی خود را با استفاده از پلتفرمی که RESTful API را فراهم می‌کند ایجاد کند.

نرم افزار

Java script/Node.j.s

Node.j.s

پلتفرمی است که بر روی زمان اجرا جوا اسکریپت کروم ساخت شده است برای ساخت برنامه‌های کاربردی شبکه مقیاس پذیر و سریع. Node J.s از یک مدل رویدادی، non blocking ورودی/ خروجی استفاده می‌کند که باعث سبکی و کارایی آن‌ میشود و  برای برنامه‌های زمان حقیقی‌ داده‌ها که بر روی دستگهای توزیع شده  اجرا میشود مناسب است.

Device JS

یک پلتفرم توسعه مبتنی‌ بر جوا اسکریپت برای واکنش به حسگر‌ها و کنترل دستگاه هاست .

بر روی متر جوا اسکریپت گوگل V8 ، پایگاه داده node.j.s و  json  زمان حقیقی‌ ساخته شد ه است.

زبان طبیعی

Wit . Al

سازندگان را قادر میسازد تا یک رابط کاربری زبان طبیعی به برنامه یا دستگاه خود اضافه کنند. این سریع تر و دقیق تر از  siri است و نیازی به سرمایه گذاری ، تخصص یا مجموعه داده‌های آموزشی نیست.

HyperCat

یک فرمت کاتالوگ ابر رسانه مبتنی‌ بر JSON  سبک برای نمایش مجموعه ای از URL هاست. هر کاتالوگ Hyper Cat ممکن است هر تعدادی از URL ها را هر کدام با تعدادی از دستورات سه گانه مشابه RDF در مورد آن‌ نمایش دهد. کار با هایپر کت آسان است و به سازندگان اجازه میدهد تا منابع توضیحات داد‌ه های پیوندی را انتشار دهند. هایپر کت برای نمایش اطلاعات مربوط به کالا‌های اینترنت اشیا در وب است. این به هر سرور اجازه میدهد که مجموعه ای از منابع به مشتری ،که  هر کدام با یک سری از حاشیه نویسی‌های معنایی همراه هست ارائه شود. اجرا کنندگان آزادند که هر مجموعه ای از حاشیه نویسی‌ها را که مورد نیازشان است انتخاب یا ایجاد کنند.

QEST

“Qest ستاره‌ی بین جهانی‌ است که MQTT صحبت می‌کنند و جهانی‌ از برنامه‌های کاربردی که به زبان HTTP صحبت  میکنند.

3 دیدگاه ها

  1. […]  کانتینر مانند Kubernetes فعال شده اند، این امکان را برای نرم افزار اینترنت اشیا یکسان فراهم می کنند تا در انواع مختلفی از زیرساخت های […]

  2. […] Autobed باعث شده است این زمان انتظار کاهش پیدا کند. چنین نرم افزارهایی ۱۲۰۰ واحد موجود را پیگیری می کنند و ۱۵ معیار مختلف را […]

  3. […] دلار در سال ۲۰۲۰ برسد. McKinsey پیش بینی می کند که حجم تبادلات اینترنت اشیا در سال ۲۰۲۵ به ۳۹۰۰ میلیارد ریال تا ۱۱۱۰۰ میلیارد دلار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *