بهترین سخت افزار ها برای انجام پروژه های اینترنت اشیا - بهین مبتکران ایده

بهترین سخت افزار ها برای انجام پروژه های اینترنت اشیا

سخت افزار

همانطور که می دانید فناوری اینترنت اشیا هر روزه در حال رشد است و روزی که تمام دستگاه ها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند چندان دور نیست.  اگر که ما نتوانیم خودمان را با این فناوری تطبیق دهیم از روند بهبود زندگی عقب خواهیم ماند و این موضوع چندان جالب نیست. با استفاده از این لینک  شما می توانید از روند تغییرات این فناوری در طول زمان آگاه شوید.  بنابراین در این مقاله تصمیم دارم سخت افزار هایی که شما می توانید برای عملیاتی ساختن پروژ های اینترنت اشیا خود استفاده کنید را معرفی کنم تا دید نسبتا بهتری برای شروع فعالیت در اینترنت اشیا داشته باشید.

در مقاله های قبلی ما در مورد زبان برنامه نویسی پروژه های اینترنت اشیا به طور مختصری صحبت کردیم در این قمست بعد از معرفی سخت افزار ها یکی از آنها را انتخاب کرده و به شروع آموزش آن به صورت تخصصی تر می پردازیم.

با ما همراه باشید.

آردوینو :

سخت افزار

آردینو بردی است که هم قابلیت پشتیبانی از اتصال Ethernet و هم Wi-Fi را داراست. پردازنده آن ATmega32u4 که ارتباط به صورت USB را پشتبانی می کند. ماژول AR9331 مسئول پشتیبانی از خدمات Ethernet و  Wi-Fi است. بنابراین به اتصالات اضافی برای برقراری ارتباط با اینترنت نیازی ندارید. بنابراین شما با استفاده از این ویژیگی به قابلیت های دیگری هم به راحتی می توانید دست پیدا کنید که همین موضوع یکی از اصلی ترین توانمندی های این برد برای انجام پروژه های اینترنت اشیا محسوب می شود.

رسپری پای:

سخت افزار

این سخت افزارها بردهایی هستند با اندازه ای کوچک. دارای پورت هایی هستند که شما می توانید به راحتی موس و یا کیبرد خود را به آن متصل کنید. همچنین دارای پورت HDMI برا اتصال سیمی به اینترنت. این برد قابلیت های زیادی برای اجرای پروزه اینترنت اشیا شما در اختیارتان قرار می دهند.

 

ESP8266 :

سخت افزار

این سخت  افزار در واقع یک ماژول Wi-Fi است که شما می توانید از طریق ارتباط UART و اتصال به اینترنت به هر دستگاهی متصل شوید. پین های ورودی و خروجی این برد ها این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که به راحتی برنامه خود را برای پروژه اینترنت اشیا پیاده سازی کنید.

 

Beaglebone Black :

سخت افزار

این سخت افزار هم عملکردی مشابه رسپری پای را داراست. دارای پردازنده ARM Cortex A8 است.برای اتصال به اینترنت از HDMI پشتیبانی می کنند. می توان گفت از لحاظ قیمتی قیمت کمی دارند. این سخت افزار دارای قدرت محاسباتی بالایی است. همچنین دارای فرکانس مناسبی برای بوت کردن بسیاری از سیستم عامل هاست.

 

شما می توانید برای پروژه اینترنت اشیا خود از هر بردی که دلخواهتان است استفاده کنید. ولی در میان این بردها برای اینکه شما با اینترنت اشیا آشنا شوید و اولین پروزه اینترنت اشیا خود را همراه با آموزش های اینترنت اشیا  ما ایجاد کنید پیشنهاد ما استفاده از بردهای رسپری پای است.

برای اطلاع بیشتر از برد رسپری پای به این لینک مراجعه فرمایید.

2 دیدگاه ها

  1. […] مقاله قبلی در مورد سخت افزارهایی که می توان برای پروژه های اینترنت […]

  2. […] می توانید در ادامه مقاله دیگر ما را به عنوان”بهترین سخت افزارها برای انجام پروژه های اینترنت اشیا“را مالعه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *