پیشرفت تکنولوژی در سال 2017 چه چیزهایی را تحت تاثیر قرار داده است - بهین مبتکران ایده

پیشرفت تکنولوژی در سال 2017 چه چیزهایی را تحت تاثیر قرار داده است

پیشرفت تکنولوژی

همان طور که می دانید هر روزه بازارهای جهانی، تغییرات زیادی را در خود شاهد هستند. بنابراین هر ساله افراد متخصصی دور هم جمع می شوند و تغییراتی که انتظار دارند در سال آتی با آن ها رو به رو شوند را پیش بینی می کنند. با این کار در واقع خود را برای اتفاق های جدیدی که در حال وقوع هستند آماده می کنند. البته می توان ادعا کرد که پیروزی دونالد ترامپ ممکن است کمی این پیش بینی ها را تغییر داده باشد. چرا که تصمیم گیری های این رویس جمهور با هدف تغییر وضعیت بازارهای آسیلیی گرفته می شود. و همان طور که حتما می دانید، با توجه به رشد جمعیت آسیا، تقاضای بازار نیز در همه زمینه ها افزایش می باید و بنابراین می توان گفت این بازار با بیشترین تغییرات و چالش ها رو به رو است. در این مقاله می خواهیم پیش بینی های مربوط به فناوری اینترنت اشیا در سال 2017 را مورد بررسی قرار دهیم.

تاثیر و تغییر اینترنت اشیا در سال 2017

همان طور که گفته شد همه چیز در حال تغییر است. در این میان تنها فناوری اینترنت اشیا است که مسیر کلی خود را حفظ کرده است و هم چنان به سمت هدف اصلی خود در حال حرکت است. همان طور که می دانید هدف اصلی این فناوری این است که افراد به جای روش های معمولی که برای انجام کارهای خود استفاده می کنند، از روش هایی استفاده نمایند که هزینه مالی و زمانی کمتری برای آن ها داشته باشد و در عین حال نیز این کار را با دقت دو چندان نسبت به دقت انسان انجام دهد.

 • استفاده از دستیار همراه : حتما با دستگاه های الکسا و گوکل آشنایی دارید. این دو نوع دستگاه را می توان به نوعی رقیب یک دیگر دانست. چرا که با استفاده از فناوری اینرتنت اشیا هر کمپانی سعی می کند به بهترین نحو از آن برای تجارت خود استفاده کند و در نهایت از رقیبان خود پیشی بگیرد.
 • خانه هوشمند : این مفهوم در سال های دور، مفهومی پر از سوال بود ولی امروزه به خوبی جایگاه خود را در میان افراد معمولی نیز پیدا کرده است و همه در تلاش هستند حداقل قسمتی از تکنینک های یک خانه هوشمند را در خانه خود پیاده سازی کنند.
 • اکوسیستم های صنعتی : در مقاله کشاورزی هوشمند به این مسئله پرداختیم که اینترنت اشیا چگونه توانسته است کشاورزی مدرن را به سمت کشاورزی هوشمند سوق دهد. تاثیر این فناوری در همه صنعت هاست و بمابراین افرادی هم چنان می توانند کسب و کار خود را حفظ نمایند که بتوانند از مزایای اینترنت اشیا در تولید و صنعیت خود استفاده کنند.
 • افزایش روزافزون از دستگاه های دیجیتال : همزمان با این که شما می خواهید از این فناوری در زندگی روزمره خود استفاده کنید، باید تجهیزات مورد نیاز آن را نیز فراهم کنید. استفاده از دستگاه های دیجیتال برای کنترل عملکرد کارها از راه دور یکی از موارد لازم به شمار می آید.
 • چین ربات می شود : شاید بگویید چین در این شرایط دارای چه اهمیتی است!؟ همان طور که می دانید از سال های خیلی دور تا کنون چین توانسته است بازار آسیا را در کنترل خود داشته باشد. حال هدف این کشور بزرک این است که از اینترنت اشیا برای بهبود خود استفاده کند و نتیجه این استفاده این می شود که قسمت بیشتری از کشور چین را ربات هایی تشکیل می دهند که کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام خواهند داد.
 • هواپیمای بدون سرنشین : از هرچه بگذریم، نباید از تاثیر این فناوری در حوزه حمل و نقل چه زمینی و چه هوایی بگذریم. شاید بتوان گفت هیچ وقت کسی فکر هم نمی کرد انسان نیز بتواند پرواز کند و فاصله های طولانی را در زمان های بسیار کم طی کند. با اختراع هواپیما، این رویا تحقق یافت و انجام خیلی از کارها ساده تر شد. لما تا این جا ما تنها از یک فناوری مدرن استفاده کردیم. هوشمند سازی آن کجاست!؟ هوشمند سازی آن زمانی اتفاق می افتد که بتوان این هواپیما را از روی زمین کنترل کرد! درست مثل اسباب بازی های کنترلی که دست خیلی از بچه ها وجود دارد! بنابراین اینترنت اشیا سعی دارد بر صنعت هواپیماسازی به این صورت تاثیر داشته باشد. کمپانی آمازون ادعا دارد که می تواند در این زمینه نقطه عطفی برای صنعت هواپیما سازی و حمل و نقل هوایی باشد. کاهش هزینه ها و افزایش محموله های قابل حمل از جمله مزایایی است که علاوه بر افزایش دقت پرواز، در استفاده از اینترنت اشیا رد صنعت هواپیما سازی عاید می شود.
 • خودروی بدون سرنشین : سالانه افراد زیادی به دلیل عدم استفاده از دقت کافی در حین رانندگی جان خود و دیگران را به خطر می اندازند. کمپانی های زیادی این ادعا را داشته اند که می توانند خودروهایی را در سطح جهان ارائه کنند که بدون استفاده از راننده می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند. هم چنین ادعا می کنند چون انسان در این کار دخیل نیست، دقت این خودروها بالا است و می توان با استفاده از این وسیله های نقلیه شاهد کاهش آمار تصادفات باشیم.
 • افزایش حجم داده : در موارد قبلی ما از تاثیر این فناوری در حوزه های مختلف صحبت کردیم. ولی الان چالشی که با آن رو به رو هستیم این است که هر چه ما بخواهیم روزانه بیشتر از این فناوری در زندگی خود اتسفاده کنیم، بنابراین باید داده های بیشتری توسط انواع سنسورها جمع آوری شوند. مسئله این است که این حجم داده کجا ذخیره شود! استراتژی DaaS ، در تلاش است که این مسئله را با کیفیت مناسبی حل کند.

همراهان عزیز همان طور که گفته شد تاثیر اینترنت اشیا بر مسائل مختلف را بررسی کردیم. در این میان تنها به بیان مزیت های این فناوری اکتفا کردیم. اما اگر بخواهیم بزرگترین دردسر این فناوری را بیان کنیم، خواهیم گفت کمبود کار و شغل یکی از مسائلی است که در سال های آتی با حضور این فناوری در زمینه های مختلف شاهد آن هستیم. بنابراین اگر شما می خواهید جزء این دسته از افراد که تجارت خود را از دست می دهند نباشید، هرچه سریعتر از مزایای فناوری اینترنیت اشیا در کسب و کار خود استفاده نمایید. در صورتی که رد یان زمینه سوالی دارید می توانید از مشاوران شرکت بهین مبتکران ایده استفاده نمایید.

3 دیدگاه ها

 1. […] ماند و این موضوع چندان جالب نیست. با استفاده از این لینک  شما می توانید از روند تغییرات این فناوری در طول زمان […]

 2. […] ماند و این موضوع چندان جالب نیست. با استفاده از این لینک  شما می توانید از روند تغییرات این فناوری در طول زمان […]

 3. […] کنند کار را مشکل تر ساخته است. اما درواقع بکارگیری این تکنولوژی ها هزینه نگهداری داده ها در درون سازمان را از دوش آن […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *